Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /var/www/vhost/gucioland.pl/includes/menu.inc).

Budynek murowany czy może drewniany?

Jedni zachwalają budynki z cegły, inni domy drewniane. Kto ma rację? Wszyscy oni, dlatego że obu technologiom coraz trudniej wytknąć minusy, a i wygląd budynków nierzadko bywa mylący.


Nietrudno bowiem wskazać domki z cegły, które wyglądają jak z drewna, a również budynki drewniane, jakich by nikt nie posądzał o tą konstrukcję.


murowanie
Author: mahalie
Przeczytaj, na co powinniśmy zwracać uwagę przed doborem technologii, w jakiej zbudowany będzie dom. Jeszcze niedawno przy zestawianiu domów w których zastosowano murowanie z domkami stawianymi w technologii drewnianego szkieletu (gdyż takowych drewnianych buduje się najwięcej) większa część zarzutów wobec technologii drewnianej wynikała z naszej rzeczywistości budowlanej. Obecnie wiele zmieniło się na lepsze głównie dzięki dopasowaniu jakości środków do norm europejskich i wreszcie pod wpływem podwyższenia wymagań inwestorów. Całkiem zmienił się również sposób finansowania budowy oraz jej organizacji. Współcześnie nieomal wszystkie budynki jednorodzinne co najmniej po części powstają za środki z kredytów więc pewnie z tej przyczyny chcemy je budować szybko jak też profesjonalnie.


Atutem technologii murowanej jest jej wziętość w naszej ojczyźnie. Z tej przyczyny w katalogach gotowych projektów domów większość to budynki z cegieł.

Jeśli uważasz, że nie znajdziesz w sieci ciekawych informacji, to przekonaj się sam treści, ponieważ można by w nich znaleźć przyciągające uwagę dane na interesujący Cię wątek.

Pod względem architektonicznym i funkcjonalnym budynki z cegły są tak rozmaite, iż dosyć łatwo znaleźć wśród nich dom spełniający nasze oczekiwania.


Nie oznacza to, iż domy w technologii innej niż domek z cegły nie mogą być rozmaite. Jednakże ze względu na skromność typowej propozycji domów z drewna za odpowiadające nam podejścia konstrukcyjne musimy zapłacić więcej.