Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /var/www/vhost/gucioland.pl/includes/menu.inc).

Czy opłaca się uruchomić salon kosmetyczny?

Na założenie salonu manikiur potrzeba 50 tys. złotych. Ograniczając się tylko do upiększania paznokci, możemy zarobić do 14 tys. zł na miesiąc.


Salon pedicure oraz manicure możemy uruchomić na dwa sposoby: w formie Autonomicznej jednostki czy jako część dużego salonu kosmetycznego, w jakim działają także fryzjer, solarium bądź gabinet SPA.


budowlańcy


Pierwsze rozwiązanie będzie najprostsze oraz najtańsze. Nie wymaga bowiem kooperacji z drugimi profesjonalistami. Do tego na salon manicure oraz pedicure wystarczy mały lokal. Rekomendowana jest wręcz jak najmniejsza powierzchnia. Głównie dlatego, by zmniejszyć koszta utrzymania. Trzeba pamiętać o tym, iż ów sektor rynku charakteryzuje się sezonowością . Nie warto inwestować w ogromny lokal, ponieważ poza sezonem może mu być niełatwo na siebie zapracować. Najogromniejszy pokup na usługi manicure oraz pedicure będzie w sezonie letnim, kiedy odkrywamy stopy oraz dłonie. Zimą oraz jesienią zapotrzebowanie na nie spada o 80 proc. Bywają oczywiście odstępstwa, takie jak sylwester, karnawał czy też wesele.


Na salon starczy 20 mkw. Prócz tego przyjemna a także fachowa obsługa, a sukces zagwarantowany. Najlepszą lokalizacją są centra miast i centra handlowe, gdyż ruch klientów jest tam najogromniejszy. Salon na małym osiedlu mieszkaniowym ma niewielką szansę być intratny.

Kiedy czytasz o publikującej interesującą Cię treść nowej stronie, to w pierwszej kolejności zweryfikuj info odnośnie źródeł, z których pobiera ona wiadomości.

Opłacalna w owej specjalizacji nie będzie również jednoosobowa działalność.
Sprawdza się ona wyłącznie wtenczas, kiedy będzie oferowana z dojściem do klienta. Rośnie wziętość tipsów akrylowych i żelowych, zaś wykonanie tej usługi jest dosyć czasochłonne, przeciętnie trzeba na nią poświęcić 2 godziny.