Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /var/www/vhost/gucioland.pl/includes/menu.inc).

Czy remont elewacji domu mieszkalnego to zawsze ogromne koszty? W jaki sposób takie wydatki trochę obniżyć?

Remont domu to nie są niskie koszty, tym bardziej jak mowa o odnowieniu elewacji jak również terenów wokół budynku mieszkalnego. Wreszcie jednak przychodzi taki moment kiedy musimy zabrać się za prace nad domem aby polepszyć jego estetykę.
rozwiązania
Author: John Hickey-Fry
Source: http://www.flickr.com


Co uczynić aby te koszty nie sprawiły, iż decyzję o remoncie odłożymy na później? Gdzie można szukać oszczędności?


Ważne aby prace robić na bieżąco, czyli nie czekać aż szkody okażą się bardzo duże, ale naprawiać je w momencie gdy jeszcze są niewielkie. Dla niektórych dużym kosztem mogą wydawać się rusztowania BAUTEC - (rusztowania łódź) elewacyjne. Faktycznie kiedy normalnie zatrudniamy ekipę remontową, te wydatki nas nie obchodzą, bo płacimy za całość wykonanej pracy. Natomiast gdy sami chcielibyśmy dokonać małych napraw, musimy załatwić takie rusztowania samemu. Kwestia bezpieczeństwa jest tu ogromnie ważna, z tego powodu nie można jej bagatelizować. Jednak sposobem na obniżenie takich wydatków może okazać się dzierżawa rusztowań, które wynajmowane na krótko nie generują już aż tak ogromnych kosztów.


dzierżawa rusztowań
Author: ​ Diego Adan Rios
Source: http://www.flickr.com


Niewielkie ubytki jak i pęknięcia w elewacji można naprawić samemu. Potrzeba do tego trochę czasu, jednak oszczędność okaże się znaczna. Dobrze jest sprawdzać jej stan na bieżąco ażeby uszkodzenia się nie pogłębiały. Czasami niektóre zmiany nie są tak drastyczne przez co elewacja wymaga raczej odświeżenia przez pomalowanie jej, lub też wyczyszczenia przykładowo myjką ciśnieniową. Warto zatem obejrzeć stan elewacji oraz zadecydować na ile poważnych prac jej potrzeba. Nie powinno żadnej osoby dziwić to, że znacznie mniej zapłacimy robiąc te prace samodzielnie aniżeli zlecając to zadanie firmie - zerknij.


panele
Author: Paul Hudson
Source: http://www.flickr.com


Kiedy chodzi o przestrzeń wokół domu, to w tym momencie ogromnie pomaga poszukanie artykułów z drugiej ręki. Chodzi dajmy na to o płot metalowy, który możemy z reguły znaleźć tam, gdzie sprzedawane są takie używane rzeczy. Często po pomalowaniu otrzymujemy całkiem dobry produkt, nadający się jak najbardziej do użycia. Nierzadko możemy natrafić na bardzo oryginalne rzeczy, jakie okażą się wyjątkową ozdobą domu. W takich miejscach można znaleźć też różne akcesoria czy meble do ogrodu z drugiej ręki w bardzo dobrych cenach - tu o rusztowaniach elewacyjnych.
Pamiętajmy także, iż nowe rzeczy do ogrodu warto kupować w marketach z końcem sezonu, gdy promocje są największe. Z tego powodu o ogrodzie powinniśmy myśleć nie chwilę przed sezonem letnim, lecz bardziej pod jego koniec planując prace w nim na kolejny sezon.