Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /var/www/vhost/gucioland.pl/includes/menu.inc).

Czym trzeba się kierować przy dobrze pasów mocujących?

Przewożenie ładunków jest czasami niezwykle niebezpieczne zarówno dla niego samego, jak też dla będących w jego pobliżu osób. Jeżeli nie będzie on odpowiednio zabezpieczony, mógłby spaść z przykładowo platformy i zranić będące blisko osoby.
Silnik samochodowy
Author: James Case
Source: http://www.flickr.com


Z tego też powodu podmioty spedycyjne czy też transportowe do lepszego zamocowania przedmiotów wykorzystują specjalne pasy.


pasy mocujące
Author: Reynaers Polska
Source: Reynaers Polska


Co poniektóre osoby myślą, że tego typu pasy mocujące działają tak jak pomocnicza ręka, która przytrzymuje towar podczas jego transportu. Tego typu pasy zazwyczaj wykonane są z różnego typu materiałów sztucznych, które różnią się nie tylko zakresem temperatur, w których można by ich używać, ale również właściwościami surowców, jakie mogą mieć z nimi bezpośredni kontakt.

Czy publikowany artykuł jest według Ciebie interesujący? Jeśli tak uważasz, to wejdź również na oryginalny materiał (http://www.kowalstwo.com.pl/), który posiada podobnie istotne informacje.

Idzie o możliwe działanie kwasów oraz ługów. Dla przykładu niebieski kolor etykiety informuje, że dany produkt został wykonany z poliestru (PES) i może być używany w temperaturach od -40 do 100°C. Nie jest on odporny na oddziaływanie ługów, lecz mógłby być stosowany do transportowania kwasów mineralnych. Jeżeli pas ma etykietę w kolorze brązowym, oznacza to, że do jego produkcji był zastosowany polipropylen (PP) i można by go wykorzystywać w temperaturach od -40°C do +80°C. Nie jest on zbyt podatny na działanie ani kwasów, ani ługów. Pas posiadający zieloną etykietę jest wykonany z poliamidu (PA) i mógłby być wykorzystywany w temperaturach od -40°C do +100°C. Ma on odwrotne zastosowanie niż pas z etykietą niebieską - jest zatem wytrzymały na ługi, ale na oddziaływanie kwasów już nie.


Właściwy do swych potrzeb produkt trzeba więc dobrać osobno.
Zwłaszcza, że mają one różnorodnego typu zaczepy i oczywiście rozmiary. Przykładowo pomarańczowy pas o szer.

Przekonaj się, że nasze linki (http://ogrodzenia-betonowe.waw.pl/ogloszenie/ogrodzenia-panelowe/) mogą prowadzić wyłącznie do najciekawszych witryn. Jeśli zainteresowały Cię jakieś dane, to te odnośniki przekierują Cię do cennych witryn.

25 centymetrów jest dobry do mocowania towarów o masie nie przekraczającej 700kg.