Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /var/www/vhost/gucioland.pl/includes/menu.inc).

Czym wedle prawa budowlanego jest umowa przedwstępna zaś czym warunkowa?

Między umową przedwstępną a umową warunkową istnieją dosyć pokaźne różnice, jakie rzetelnie charakteryzuje prawo budowlane. Bez wątpliwości pożądane byłoby zapoznać się z tymi różnicami, bo kwestie te są ważkie dla osób, jakie planują kupić lub sprzedaż jakąś nieruchomość.


prawnik
Author: Michael Vadon
Source: http://www.flickr.com
Jednakże warto dodać, że zarówno umowę przedwstępną jak także umowę warunkową można sporządzić w przypadku sprzedaży przeróżnych typów nieruchomości, takich jak na przykład lokale biurowe czy też mieszkalne. Umowa warunkowa opiera się na sprzedaży konkretnej nieruchomości pod pewnym określonym przez sprzedającego wymogiem. Mówiąc przykrótko umowa warunkowa dotyczy tej odmiany sprzedaży, która podlega pierwokupowi.

W wypadku zadzierzgnięcia z kupującym umowy warunkowej nie dochodzi do natychmiastowej sprzedaży, jednak dopiero później, po pewnym terminie i na podstawie innej umowy przestawia się własność na kupującego po spełnieniu najpierw określonego wymogu. Z kolei umowa przedwstępna ma na celu doprowadzenie do zawarcia umowy między sprzedającym i kupującym, która jest przyrzeczona w przyszłości. Jest to jej kluczowy cel. Jeżeli chodzi o treść umowy przedwstępnej to naturalnie muszą się tam odnaleźć wiadomości odnoszące się do umowy przyrzeczonej, mało tego w umowie tej bezsprzecznie musi znaleźć się też czas, w jakim umowa przyrzeczona pozostanie dokonana.

prawnik
Author: Alexander Nie
Source: http://www.flickr.com
Informacje dotyczące zarówno umowy przedwstępnej jak też umowy warunkowej zostały zawarte w kodeksie cywilnym w artykułach 389 i 157 ustawy pierwszej. Bezsprzecznie pożądane byłoby dokładnie poznać się z tymi informacjami oraz także z tym co na ten temat mówi prawo budowlane (prawo budowlane na prawoinwestycji.pl).

Serdecznie zapraszamy do zgłębienia większej ilości artykułów na ten temat. Jeżeli Cię on intryguje, to zobacz witrynę (https://dzwigi-cal.pl/kontakt/), na której zaprezentowane są podobne dane.

Znajomość tych pojęć niewątpliwie okaże się ogromnie użyteczna, szczególnie, że zarówno sprzedaż jak również zakup nieruchomości nie jest kwestią błahą albo mało ważną, wręcz przeciwnie wiąże się to z ogromnymi kosztami oraz rozmaitymi kwestiami prawnymi jak też z licznymi formalnościami. Powinno się więc wiedzieć kiedy wypada stworzyć umowę przedwstępną, a kiedy lepsza okaże się umowa warunkowa.