Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /var/www/vhost/gucioland.pl/includes/menu.inc).

Domowa przepompownia ścieków – dlaczego warto o nią zadbać podczas stawiania nowego budynku?

W naszych czasach coraz więcej budujących nowe budowle ludzi decyduje się na stworzenie biologicznej przydomowej oczyszczalni nieczystości. Rozwiązanie to jest dość często wybierane także przez osoby, które już posiadają wybudowany budynek i pragną zminimalizować koszty jego użytkowania.

oczyszczalnia przydomowa
Source: klargester.pl
Dlaczego warto je użyć? Jakimi korzyściami cechuje się domowa, biologiczna oczyszczalnia ścieków?

Podstawową korzyścią, jaką posiada biologiczna oczyszczalnia ścieków - , jest jej funkcjonalny charakter. Koszt zbudowania przepompowni jest wysoki – to fakt. Jednakże koszty jej użytkowania powinny wrócić do nas w stosunkowo krótkim czasie. Po zamontowaniu przepompowni musimy tylko opłacać prąd elektryczny, niezbędny do pracy pompy urządzenia.

Kiedy interesują Cię interesujące dane i szukasz ich na konkretny temat, kliknij w nasz odsyłacz (http://mechanika-service.com/). W tamtym miejscu znajdziesz potrzebne informacje.

Do tych kosztów trzeba również dodać koszt wywozu nagromadzonego osadu – należy wywozić go mniej więcej co trzy lata. Co zatem można zyskać? Nie będziemy musieli płacić rachunków za odprowadzanie nieczystości do komunalnej oczyszczalni ścieków. A jak wiadomo opłaty te w aktualnych czasach są wysokie.

Niektórzy potencji tego rozwiązania, jakim jest biologiczna oczyszczalnia ścieków, traktują o tym, że jest ona szkodliwa dla przyrody. Jednakże jest to stwierdzenie fałszywe. Pompy i filtry, w które wyposażona jest tego typu oczyszczalnia (polecamy promocję dotyczącą maragency oczyszczalnie osiedlowe) ścieków, oczyszczają nieczystości do tego stopnia, że mogą one zostać spokojnie doprowadzone do naturalnych zbiorników lub do gruntu. Nie musimy się przy tym obawiać, że miejsca te zostaną zanieczyszczone.

przykład oczyszcalni ścieków
Author: SuSanA Secretariat
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o same nieczystości, są one składowane w specjalnym zbiorniku, który charakteryzuje się szczególną szczelnością – w odróżnieniu od zwykłych szamb, które czasem przeciekały. Nie należy się także martwić o to, że tego rodzaju oczyszczalnia ścieków kliknij aby zobaczyć sprawi, że na naszym podwórzu będą się ulatniać nieprzyjemne zapachy. Przepompownia ma specjalne zabezpieczenia, które utrzymują je wewnątrz i zapobiegają przedostawaniu się ich do środowiska. Przepompownia nie zepsuje więc atmosfery naszego podwórza.

Oczywiście domowa oczyszczalnia ścieków nie może być stworzona w każdym miejscu – musi ono spełniać mnóstwo uwarunkowań. Chodzi tutaj szczególnie o typ gruntu, odległość od naszego budynku oraz od budynków dookoła, a także od skraju działki.

To właśnie te warunki sprawiają, że jest ona skuteczna oraz tak bezpieczna dla środowiska. Jeśli jednak nasza działka spełnia konieczne wymagania, dobrze jest skorzystać z tego rozwiązania. Dzięki niej zaoszczędzimy w ciągu roku dużo pieniędzy, jak również będziemy przyjaźni dla środowiska. Bycie eko jest przecież na topie!