Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /var/www/vhost/gucioland.pl/includes/menu.inc).

Elewacja klinkierowa to całkiem drogocenna inwestycja, czy warta jest swojej ceny?

Bajecznie dekoruje budynek i podnosi jego prestiż - elewacja klinkierowa powoduje, że dom wygląda szlachetnie, nadzwyczajnie. Rozległy wybór kolorów i faktur cegieł sprawia, że tego typu dodatek dopasuje się do gustów niemalże wszelkiego człowieka.

Elewacja klinkierowa
Author: Röben Polska
Source: Röben Polska
Jedną z mnóstwa plusów szczegółu wykończeniowego, którym są elewacje klinkierowe jest to, iż dom upiększony w ten sposób bajecznie się starzeje. Nie ma ponoć nic lepszego, jak doznanie dorosłości budynku po wielu latach od jego postawienia, w zastępstwie| określenia jego brzydoty. Taki wariant dekoracji zwykle aplikowany jest w Belgii, Niemczech i Holandii.

Tamtejsze kraje zdecydowanie przekonały się o jego świetności. W Polsce też coraz nagminniej się je spotyka, dlatego w obecnych czasach w marketach posiadamy coraz bogatszy asortyment omawianego detalu. Mamy różne wzorki faktur, formaty, kolory - wszystko to sprawia, iż elewacje klinkierowe są weną dla wielu projektantów i dekoratorów.

znajdują one poparcie tak samo u tradycjonalistów jak i tych operujących nowomodnym stylem, dlatego że potrafią wkomponować się w każdy model architektury.

Szalenie nam przyjemnie, że ten tekst zostawił po sobie przyjemne wrażenie. Mamy zamiar zaprosić Cię do następnej witryny - tam można zobaczyć tutaj świeże wpisy.

Dzisiaj ochoczo dopracowuje się w ten sposób zarówno nowomodne domy o prostolinijnej bryle skonstruowanej na planie prostopadłościanu, jak i te nawiązujące do miejscowych tradycji - firma Wienerberger.

Cegły klinkierowe z powodzeniem zdobią elewacje domów. Fenomenalnie komponują się z drewnem, ze szkłem, a nawet stalą. Stosowanie ich zaledwie w strefie parteru powoduje, że zdaje się być mniejszy niż w rzeczywistości.

Czy wiesz, że łatwo możesz pogłębić zakres swej wiedzy związanej z przedstawianym tematem? Po prostu kliknij ten odnośnik oraz zobacz portal!

Użycie klinkieru w strefie wejścia spowoduje to, że zyska dostojny, budzący ufność charakter, a również troskę przed uszkodzeniami mechanicznymi, np. obtłuczeniami i poplamieniami, na jakie jest nierzadko narażana.

Elewacja z popielatej cegły przyozdobiona drewnianą okładziną zaznacza nowoczesny charakter domu. Nieraz duże powierzchnie fasady wykończone cegłą mogą być nadto ciężkie i dominujące. Aby tego uniknąć, spoiny między nimi wypełnia się zaprawą w kontrastującym odcieniu.

Użytek klinkieru na cząstkach elewacji lub do wykończenia detali ma długą tradycję. Nawet niewielka część elewacji wykończona tym materiałem czyni, że budynek robi impresja solidnego, wyrazistego, z charakterem - jest rozpoznawalny i nabiera osobowości. Cieszmy się wobec tego, że posiadamy coraz to większy wybór tych produktów.