Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /var/www/vhost/gucioland.pl/includes/menu.inc).

Gotowy projekt domu – czy warto skorzystać z takiego rozwiązania?

Obecnie firmy architektoniczne częstokroć proponują gotowe projekty domów. Klienci przeważnie decydują się na nie w sytuacji, kiedy sami nie za bardzo mają pomysł na swój dom, a przeglądając katalogi różnorakich firm natrafiają na projekt, który do nich szczególnie przemawia. Prawda jest jednak taka, iż w dzisiejszych czasach, nawet jeśli mamy sprecyzowane wymagania, to przy odrobinie wysiłku uda nam się znaleźć dla siebie gotowy projekt. Wynika to głównie z mnogości firm architektonicznych funkcjonujących na rynku.

Zaletą korzystania z gotowych, już sporządzonych i dostępnych w ofercie danej firmy projektów jest możliwość zaoszczędzenia na czasie. Nie dość, że nie musimy spędzić aż tyle czasu nad dyskusją z architektem na temat tego, jak chcemy by nasz dom wyglądał, to nie musimy również oczekiwać na stworzenie projektu naszych marzeń. Standardowe projektowanie od podstaw wiąże się przeważnie z minimum kilkoma rozmowami z projektantem i stosunkowo długim okresem czekania na plany. Jeżeli chodzi natomiast o gotowe projekty, czas ten jest o wiele krótszy - dodatkowe źródło.

dom - wizerunek
Author: Urban Explorer Hamburg
Source: http://www.flickr.com
fotografia - dom
Author: Guillaume Baviere
Source: http://www.flickr.com
Co ważne, takie projekty często pełnią funkcje pokazowe, mające zachęcić klienta do skorzystania z usług danego architekta. W związku z tym, są one bardzo dopracowane i w precyzyjny sposób zwizualizowane w programach do tego przeznaczonych, dzięki czemu możemy sobie idealnie wyobrazić nasz przyszły dom w konkretnej lokalizacji. Moda z roku na rok ulega zmianom, lecz mimo to istnieje duża szansa, iż każdy wybierze coś dla siebie.

Nieustannie rosnącą popularnością cieszą się w dzisiejszych czasach projekty domów energooszczędnych. Są to domy, których wybudowanie może wiązać się z nieznacznie wyższymi kosztami, niż standardowych, jednak ich eksploatacja jest co najmniej kilka razy mniejsze. Charakteryzuje je zazwyczaj prosta architektura, mało skomplikowane dachy i zwarta bryła. Rezygnuje się tu na ogół z newralgicznych miejsc konstrukcji budynku, takich jak np. balkony. Przy użyciu nowoczesnych technologii istnieje możliwość ocieplenia domu w taki sposób, aby zapotrzebowanie na energię konieczną do ogrzania jego wnętrza było znacznie niższe, niż w przypadku zwykłych projektów.

Bez względu na to, czy interesuje nas firmy budujące dom - (krakowskie firmy budowlane) energooszczędny, czy też standardowy, dzisiejsze firmy architektoniczne posiadają bardzo bogate oferty gotowych projektów. Mimo zmieniającej się mody i gustów, faktem jest, że każdy, po zrobieniu odpowiedniego rozeznania, jest w stanie znaleźć coś dla siebie - projekty domów energooszczędnych nie dają mi spać.