Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /var/www/vhost/gucioland.pl/includes/menu.inc).

Jak zaadaptować poddasze na lokal mieszkalny?

Stary strych można spożytkować tylko do przechowywania przedmiotów bądź zamienić go w niezwyczajne mieszkanie.


Mieszkanie na strychu to duże wyzwanie, ponieważ nie każde poddasze możemy bez trudności przystosować do naszych wymogów.
izolacja z pianki
Author: Aiko, Thomas & Juliette+Isaac
Source: http://www.flickr.com


Aby adaptacja mansardy nie sprawiała niespodziewanych kłopotów, przed renowacją trzeba skontrolować stan strychu. Ocieplić je - najlepsza jest izolacja z pianki.

Bez strachu - zobacz link (domanski.com.pl/schody-jesionowe-drewniane/), który kieruje do podobnej witryny. Odnajdziesz na niej dające do myślenia posty w nawiązaniu do rozpatrywanego tutaj zagadnienia.

Powinniśmy też zwrócić się po wsparcie do fachowców – konstruktora i architekta. Budynek z użytkowym poddaszem nadal jest najpopularniejszym typem budynku budowanego w naszym kraju. Poddasza kuszą niezwyczajną przestrzenią, wyszukanym klimatem, nostalgiczną wizją nastrojowego strychu. W czasie adaptacji poddasza na mieszkaniowe cele ważne będą: stan stropu oraz więźby, możność ocieplenia połaci, zbudowania nowej podłogi, "przedłużenia" ogrzewania i oświetlenia pomieszczeń. Poradzenie sobie z adaptacją mansardy z pewnością przyniesie nam dużo satysfakcji.


części
Author: Maciek Lulko
Source: http://www.flickr.com


Ażeby mieszkanko na strychu było wygodne, średnia wysokość całego pomieszczenia nie może być mniejsza niż 220 cm. O ile na poddaszu pozostawimy zauważalną więźbę dachową, wówczas ze względu na wygodę, wielkość pomieszczenia kalkulowana od posadzek do jętek konstrukcyjnych w świetle, to jest po położeniu warstewek podłogowych, nie może być mniejsza niż 220 cm.

Zaabsorbowała Cię prezentowana kwestia? Kliknij więc tu oraz przeczytaj więcej na stronie (http://eremit.pl/grysy-ogrodowe/). Tamte publikacje też Cię niezwykle zaintrygują!

Kiedy trzeba będzie dla otrzymania stosownej wysokości podnosić dach, co będzie technicznie możliwe, o wiele skomplikuje to prace jak też podniesie koszt całego procesu przystosowania poddasza.
Planując nawierzchnię użytkową poddasza, musimy się liczyć ze zwiększeniem obciążenia stropu niższej niższego piętra przez nowe warstwy podłogowe, ściany działowe, a również meble oraz urządzenia.