Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /var/www/vhost/gucioland.pl/includes/menu.inc).

Jakie są główne rodzaje garaży, jakie zalety i wady posiadają garaże metalowe i murowane.

Dużym marzeniem niejednego właściciela samochodu jest posiadanie garażu, w jakim ten samochód można by było trzymać. O tym jakie to jest wygodne bardzo dobrze wiedzą ludzie, którzy przez pół zimy muszą skrobać szyby, zgarniać śnieg i ogrzewać wnętrze, żeby dało się w ogóle jeździć.


O ile osoby mieszkające w blokach wielkiego wyboru nie będą mieć, bo tak naprawdę na osiedlach nie ma wiele garaży, to jeśli się mieszka w jednorodzinnym domku możliwości będzie się miało znacznie więcej, bo zwyczajnie można jakiś garaż wybudować. Jeśli się planuje taką inwestycję do dyspozycji się ma albo odmianę murowaną, albo blaszaną. Obie te opcje mają jakieś wady i zalety, z tego też powodu warto dobrze się zastanowić zanim się ostatecznie zdecyduje.

Garaże murowane są dużo bardziej wygodne w użyciu od blaszanych, da się w nich zainstalować ogrzewanie, więc w zimie nie tylko można w nich przeprowadzać jakieś naprawy i różne prace, lecz nie będzie problemów z zapaleniem auta. Oprócz tego projektując szerszy garaż można zaplanować tam rozmaite szafki i półki na przechowywanie rozmaitych przedmiotów (zobacz na Wawsystem).

dom z garażem
Author: JDH Rosewater
Source: http://www.flickr.com
Jednak dużą wadą garaży murowanych jest ich cena. Na ich postawienie trzeba przeznaczyć przynajmniej trzydzieści tysięcy złotych, szczególnie jeżeli się będzie chciało zastosować jakieś ciekawsze rozwiązania, przykładowo bramy garażowe uchylne z pilotem. Liczyć się także trzeba z tym, że samo postawienie garażu może chwilę trwać. Całkowicie odmiennie wyglądają ceny garaży wykonanych z blachy. Tu podstawową wersję można dostać już za kilka tysięcy złotych, a jeżeli znajdzie się garaż starszy to jeszcze taniej.


Bardzo szybki i prosty jest także montaż. Producent garaży zaleca, aby miejsce, na którym będzie stała konstrukcja było w odpowiedni sposób wzmocnione. Przykładowo mogą to być niewielkie fundamenty, lecz można także zastosować grube elementy z betonu wstawione w ziemię. Jeśli wybierze się tę drugą opcję, to garaż w całości można postawić nawet w ciągu jednego dnia.

Sprawdź ten użyteczny portal (http://www.wkg.pl/kamien-naturalny/) - przedstawia on zbliżoną problematykę i zapewne także Cię zainteresuje. Nie zwlekaj zatem i kliknij tutaj.

Jeżeli miałby on dłużej stać, to warto jeszcze pomyśleć o zrobieniu wylewki na podłodze, wówczas korzystanie z niego będzie dużo wygodniejsze.