Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /var/www/vhost/gucioland.pl/includes/menu.inc).

Jakie surowce wydobywa się w naszych kopalniach oprócz takich najbardziej znanych, to znaczy energetycznych? Do czego służy kreda pastewna?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w Polsce oprócz węgla albo też innych surowców energetycznych wydobywa się dużo różnych surowców używanych na co dzień.


klimatyzator
Author: http://www.homespothq.com
Source: http://www.flickr.com


Nie można nie wspomnieć o kamieniu, którego różne rodzaje wykorzystywane są chociażby w budownictwie.


trawertyn
Author: Schüco
Source: Schüco
Granit z pewnością znają wszyscy, z kolei trawertyn już nie. Jest to kamień naturalny, który jest skałą osadową.

Jeśli chcesz sprawdzić inny podobny punkt widzenia na rozpatrywaną w tym artykule sprawę, to przeczytaj więcej w tym opracowaniu (http://www.eogniwa.pl/pl/p/Lancuch-klasa-100-/222), które pogłębi Twą wiedzę.

Podczas powstawania takiego kamienia uwalniane są bąble dwutlenku węgla, jaki jest przyczyną tworzenia się widocznych otworów w skale, które zaburzają kamienną strukturę. To te otwory mają wpływ na jakość surowca. Mawia się, iż im mniejsza ilość otworów, tym lepsza jakość oraz wyższa cena surowca. Najczęściej otwory są wypełniane mechanicznie, a sam kamień szlifuje się, co poprawia znacznie walory wizualne tego kamienia. Materiał ten wykorzystuje się przede wszystkim w budownictwie. Zarówno do wykończeń zewnętrznych elewacji, jak również prac wykończeniowych w środku. Jest on powszechnie używany do robienia schodów, posadzek czy kominków. Może pojawiać się w łazienkach, wykonuje się z niego na przykład umywalki.


kreda pastewna
Author: bachmot
Source: http://www.flickr.com/photos/bachmont/1302353569/


Kreda pastewna natomiast jest węglanem wapnia, jaki dodaje się do pasz dla zwierzaków. Wzbogaca ona zwierzęce pożywienie w cenny wapń, którego niski poziom może prowadzić do wielu schorzeń, przykładowo osteoporoza albo też łamliwość kości.


Tego typu dodatek do pasz świetnie wpłynie na zwierzęta tym bardziej w okresie wzrostu, kiedy zapotrzebowanie na wapń jest większe. Kreda pastewna świetnie wpłynie na działanie całego organizmu zwierzęcego.

Opublikowany tekst Ci się podoba? Więc odszukaj serwis (http://www.invado.pl/drzwi-wewnetrzne/listwy-wykonczeniowe/listwy-przypodlogowe/profile-przejsciowe), który zawiera zbliżone informacje na przedstawiany wątek - one także będą wciągające.

Od układu nerwowego po kostny jak i mięśniowy.