Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /var/www/vhost/gucioland.pl/includes/menu.inc).

Jeżeli masz zamiar postawić garaż metalowy, nie możesz zapomnieć o stosownym zezwoleniu

W większości przypadków garaż jest częścią lokalu mieszkalnego. Jednakże czasami może wydarzyć się sytuacja, że musi się zadbać o nadprogramowy garaż wolnostojący. Wystarczy, że w gospodarstwie pojawi się następny pojazd, a już może zrobić się nazbyt ciasno i będzie się zmuszonym zatroszczyć o kolejne miejsce do parkowania pojazdu.

Garaże metalowe są bardzo cenioneW ostatnim czasie sporą renomą cieszą się garaże wybudowane z blachy. Ich atutem jest nieskomplikowana a zarazem trwała konstrukcja, która nie przysparza wielu kłopotów przy budowie (polecamy wawsystem.pl). Garaż metalowy można zbudować osobiście, ale dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy, która zadba o każdy etap prac. Na miejsce zostaną dostarczane wszelkie materiały, z których później będzie wybudowany budynek. Garaże metalowe mają różną wielkość, co pozwala trzymać w nich więcej aniżeli jeden samochód, jak również znaleźć dodatkową przestrzeń na przechowywanie opon, części zamiennych albo narzędzi.

Nie zapomnij jednak o potrzebnych dokumentach

Garaże przydomowe
Author: www.wawsystem.pl
Source: www.wawsystem.pl
Budowa garażu metalowego może zatem wydawać się zupełnie bezproblemowa, ale nie można zapomnieć, że na tego rodzaju inwestycję musi się otrzymać pozwolenie budowlane. Garaż nie jest uważany za budynek gospodarczy, więc przy jego budowie zawsze musi się mieć stosowne pozwolenie. Nie ma tu znaczenia, czy stawia się garaż z pustaków czy z metalu, bez względu na stosowany materiał i na wielkość garażu, należy postarać się o pozwolenie budowlane, zanim przystąpi się do pracy. Bez uzyskanego pozwolenia postawiony garaż będzie samowolą budowlaną i jego użytkownik może otrzymać wezwanie do jego zburzenia.

Jak rozpocząć budowę garażu?

Budowa garażu pociąga za sobą konieczność wnioskowania o pozwolenie budowlane, czego dokonuje się w starostwie powiatowym. Trzeba kupić też gotowy projekt garażu albo zlecić jego wykonanie w biurze projektowym. Konieczne jest również zakupienie dziennika budowy i określić kierownika budowy. Powiatowy inspektorat budowlany trzeba odwiedzić, by zgłosić zaczęcie budowy oraz jej zakończenie. Chociaż garaż jest niewielkim budyneczkiem, jest poważną inwestycją i wymaga załatwienia wielu formalności (czytaj pełen artykuł na wawsystem.pl).