Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /var/www/vhost/gucioland.pl/includes/menu.inc).

Którą blachę warto kupić, gdy konstruuje się pokrycie dachowe?

Gdy jesteś na etapie budowania albo remontu budynku jednorodzinnego, być może szukasz dobrego materiału na pokrycie dachowe. Nierzadko dobrym pomysłem jest wykorzystanie blachy trapezowej, płaskiej lub blachodachówki czy płytek dachowych.
Te ostatnie doskonale się nadaną w wypadku domów utrzymanych tak w stylu konserwatywnym, jak i nowoczesnym. Zanim jednak kupisz konkretny materiał, sprawdź wcześniej także inne czynniki niż tylko cenę, okres gwarancyjny czy warunki przewiezienia. Niezwykle ważne są bowiem także tego typu kwestie jak m.in.

Naprawdę spodobał Ci się nasz wpis? Bardzo nas to raduje. Więc zachęcamy do kolejnych newsów - po prostu kliknij w link do strony (http://www.dzwigmar.pl/kontakt.html).

grubość blachy (im okaże się grubsza, tym cięższa, lecz także stworzy solidniejsze pokrycie). Grubość powinna być w przedziale 0,5-2,5 milimetra. Poza tym istotny jest typ antykorozyjnych zabezpieczeń. Ta sprawa tyczy się blachy ze stali, ponieważ może być ona pokryta alucynkiem lub może być ocynkowana.

Interesuje Cię prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to bez zwłoki kliknij ten link - to naprawdę użyteczna propozycja (https://sklephypo.pl/134-srednica-pompy), która jest warta Twojego zainteresowania!

Z punktu widzenia inwestora, korzystniejszym rozwiązaniem jest blacha pokryta alucynkiem.


małe łazienki slider
Author: Sanitec KOŁO
Source: http://echopr.pl/PRASA/nova_top_pico_kolo.jpg


Funkcjonuje ponadto odmienna kwestia, o której warto wiedzieć. W różnego rodzaju cennikach najczęściej podawane bywają dwie odmienne wartości odnoszące się do arkuszy blachy profilowanej. Chodzi tutaj o całkowitą oraz efektywną powierzchnię pokrycia. Zdecydowanie bliższa prawdy jest naturalnie powierzchnia efektywna, ponieważ tyczy się realnego zużycia blachy. W rzeczywistości jest to szerokość arkusza pomniejszona o zakładki, które są potrzebne do prawidłowego przykrycia powierzchni dachu.
Należy mieć świadomość, że jest to bardzo istotny punkt w budżecie, z tego też powodu powinniśmy dokonać trafnego wyboru. Są cztery najczęściej stosowane rodzaje metali: stal, aluminium i miedź lub stop cynku oraz tytanu.