Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /var/www/vhost/gucioland.pl/includes/menu.inc).

Lepiej kupić czy wynająć mieszkanko?

Dla wielu osób nabycie mieszkania lub domu będzie „inwestycją życia”, na jaką wydajemy wiele pieniędzy. Własna nieruchomość stanowi na ogół największy oraz najważniejszy składnik naszego majątku.


W domku przeżywamy cudowne rodzinne momenty, tutaj dorastają nasze maluchy, to w nim obchodzimy święta a także ważne rodzinne uroczystości.

Zaabsorbował Cię prezentowany materiał? Jeżeli tak, to wejdź na ten odnośnik - to niezwykle użyteczna witryna, która również będzie warta Twojego zainteresowania.

Jest to miejsce niezwykle szczególne, nasz prywatny schron, w jakim poszukujemy odpoczynku od świata. Właśnie dlatego na decyzję o kupnie mieszkania czy też domku ogromny wpływ mają emocje, jakie w przypadku finansowych decyzji są raczej kiepskim doradcą. Jednak następstwa finansowe zakupu posiadłości są bardzo poważne a także mają wpływ na nasze życie przez paręnaście, a nawet parędziesiąt następnych lat.

Zwolennikom dokładnej informacji zalecam ten serwis (http://www.promus.katowice.pl/przenosniki-lancuchowe/), ponieważ nie dość, że traktuje on o zbliżonej kwestii, to robi to też w niesamowicie pasjonujący sposób. Kliknij i zobacz!

Właśnie z tej przyczyny jest bardzo ważne, ażeby decyzję gruntownie przemyśleć. Dzisiaj spróbuję pomóc w odpowiedzi na zapytanie czy korzystniej jest zakupić, czy może wynająć mieszkanie dla Ciebie oraz Twojej rodziny.


Auto
Author: Eric Vernier
Source: http://www.flickr.com


Zakup własnego mieszkania ma ekonomiczny sens szczególnie wtedy, gdy planujemy w nim zamieszkiwać przez długi okres. Na krótsze okresy wynajem najczęściej prezentuje się bardziej zyskownie. Im dłużej przewidujemy jednak zamieszkiwać w naszym domu, tym z większym natężeniem szala przechyla się na stronę kupna. Im niższy debet, tym bardziej opłacalnie przedstawia się posiadanie własnego mieszkanka w zestawieniu z najmem.
Najlepiej prezentuje się naturalnie kupno za gotówkę, dlatego że wtenczas nie musimy w ogóle płacić kredytowych rat i roczne przepływy z tytułu posiadania nieruchomości są zdecydowanie dodatnie w porównaniu z wynajmem.