Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /var/www/vhost/gucioland.pl/includes/menu.inc).

Malowanie pokoju krok po kroku

Czujesz, że nadszedł czas na metamorfozę aktualnego koloru w twoim pokoju? Kup farbę, wałek i kilka innych drobiazgów i w weekend przeistocz swą sypialnię.


Malowanie ścian i sufitu to nie jest skomplikowane zadanie.
Ściany w pomieszczeniach najczęściej maluje się dyspersyjnymi akrylowymi farbami, nierzadko tiksotropowymi, a więc gęstymi jak budyń, dzięki temu nie skapują z pędzla. Poniektóre farby akrylowe przeznaczone są celowo do malowania stropów. Są matowe, posiadają zdolność rozpraszania refleksów świetlnych. Wysychają wolno, zatem na pomalowanej powierzchni nie zostaną zaschnięte smugi. Jeśli ściana jest bardzo zabrudzona, lepiej będzie użyć farby lateksowej, jako że ma ona ogromniejszą siłę krycia.


drzwi - wizja
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


śćiana
Author: sarae
Source: www.flickr.com


Prace zaczynamy od ochrony posadzki. Wzdłuż ścian przyklejamy taśmę malarską, lecz tylko jedną drugą jej szerokości. Folię malarską rozkładamy na podłodze i doklejamy ją do taśmy. Użyjmy grubej folii, by nie darła się, gdy będziemy po niej stąpać. Po zagruntowaniu ścian zabieramy się do dzieła. Zawsze zaczyna się od sufitów. Mieszamy farbę po czym nalewamy ją w kuwetę. Zaczynamy malowanie (hurtownia farb online) sufitu, przemieszczając wałek równoległymi pasami. Pasy muszą na siebie zachodzić. Drugą warstwę farby nanosimy w kierunku przeciwnym aniżeli pierwszą.

Konieczna jest Ci istotna treść pewnego postu? Może pragnąłbyś użyć faktów, które zamieściliśmy na następnej stronie. Zachęcamy!

Zanim sufit wyschnie, można zacząć malowanie ściany, które rozpoczynamy od wewnętrznych kątów. Możemy do tego użyć okrągłego wałka.
Możliwe niedociągnięcia zamalujmy niewielkim pędzelkiem. Jeśli na ściany kładziemy inny odcień niż na sufit, do narożników wybieramy specjalny wałek z okrągłą odchylaną klapką. Pozwoli on uzyskać nienagannie równe odcięcie kolorów.