Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /var/www/vhost/gucioland.pl/includes/menu.inc).

Masz duży balkon albo ogród i nie wiesz, jak go zagospodarować? Oto kilka fajnych porad na zimę!

Posiadanie wielkiego balkonu to bez wątpienia marzenie praktycznie każdego z nas - zwykle wyobrażamy sobie że jeśli już będziemy taki balkon mieli, wtedy świetnie go urządzimy. Często jednak nasze wyobrażenia nie przystają do rzeczywistości, a takie wielkie balkony zostają nieurządzone.

Podobnie rzecz się ma z ogródkami - z pewnością świetnie jest mieć wielki ogród jednakże niejednokrotnie okazuje się, że bez pomocy architekta zieleni nie potrafimy niczego w nim zrobić.

widok z balkonu
Source: flickr.com
Jakie mamy pomysły na zaaranżowanie ogrodu czy balkonu? Przede wszystkim latem powinniśmy posadzić tam mnóstwo kwiatów, które dodają uroku nawet najmocniej zaniedbanym miejscom.

Ten artykuł zawiera interesujące wiadomości na opisywany temat, ale jeżeli chcesz zgłębić pokrewne aktualności, to szczegółowo prześledź solidne informacje (https://www.francke-art.pl/meble-metalowe/regaly/industrialne/).

Jeżeli nie masz w sobie żyłki ogrodnika, wówczas przez kupnem kwiatów dobrze zapoznaj się z ich opisem - są takie rodzaje kwiatów, które nie wymagają zbyt wiele uwagi - one bez wątpliwości sprawdzą się świetnie w takich przypadkach.

Z kolei świetnym pomysłem na zimę mogą być przykładowo oranżerie - link. Można je zrobić także na niedużych przestrzeniach i obecnie wiele mieszkańców bloków decyduje się na tego rodzaju rozwiązanie. Obudowanie nawet większego balkonu nie jest ogromnym kosztem, a dzięki temu będziesz mógł radować się widokiem pięknych kwiatów praktycznie przez cały rok. Oranżerie to bez wątpienia świetny pomysł dla wszystkich tych, którym w zimie brakuje zieleni.

ogród
Author: Berlt Watkin
Source: https://www.flickr.com
Innym fajnym sposobem na zapewnienie sobie odpowiedniej dawki zieleni przez cały czas są ogrody zimowe drewniane. Takie konstrukcje wymagają już więcej przestrzeni, dlatego niestety nie da się ich zbudować na balkonie, ale będą znakomitym rozwiązaniem na wykorzystanie miejsca w dużym ogrodzie.Co istotne, ogrody zimowe drewniane są współcześnie tworzone w taki sposób, że są właściwie zupełnie ekologiczne. Będziesz zatem nie tylko mieć dostęp do fantastycznej zieleni przez cały rok, ale także będzie towarzyszyć Ci świadomość, że dbasz o przyrodę - czy można sobie zażyczyć coś więcej?

Zarówno oranżeria jak i tego rodzaju ogród to z pewnością pomysł dla każdego wielbiciela zieleni - porównaj. Jeżeli zdecydujesz się na wykorzystanie takiego rozwiązania w swoim mieszkaniu, wówczas będziesz mógł cieszyć się zielenią nie tylko latem, ale także przez cały rok - i to nie tylko kwiatami klasycznie polskimi, ale również tymi bardziej egzotycznymi!