Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /var/www/vhost/gucioland.pl/includes/menu.inc).

Nowelizacje w przepisach prawnych muszą być co pewien czas dokonywane

Pojawienie się każdej nowej sytuacji, która do tego czasu nie była odpowiednio zapisana prawem normalnie tego wymaga. To daje poczucie bezpieczeństwa przy realizowaniu różnorodnych transakcji.


Logiczne zatem, że zmianę przepisu za każdym razem wymusza konkretna sytuacja.


Jest jednak i tak, że jedne mają możliwość pozostać niezmienione od wielu lat, a wszelkie zmiany mogą dotyczyć jedynie niektórych paragrafów.

Spodobały Ci się opisane tutaj treści? Jeżeli tak, to dowiedz się ponadto następnych informacji o tej tematyce. Kierunek pokaże Ci ten link.

Weźmy pod uwagę chociażby zgłoszenie członka rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego (). Na przestrzeni lat obowiązywania okazuje się to przepis znany wspaniale niezwykle wielu z nas, a nowelizacje, jakie przez ten okres dokładnie jego dotyczyły nie okazywały się wielkie.
praca stolarza
Source: pixabay.com


Następnym niech będzie chociażby remanent. To słowo jest chyba znane każdemu jednemu dorosłemu i każdy wspaniale wie, że jest to obowiązek wszystkich handlowców, polegający na określeniu ilości towarów posiadanych przez firmę przeznaczonych naturalnie do sprzedaży na dzień wykonania tego spisu. Choć remanent () jest znany i stosowany od bardzo wielu lat, przez ten okres przepisy dotyczące jego zupełnie się nie zmieniły.


W małym stopniu zmienione pozostały także te przepisy, które określają , co to jest kaucja gwarancyjna ().

Zaciekawiły Cię notki podane w naszym wątku? Jeżeli tak, to czytaj także lustra na wymiar zbliżone wiadomości, tyczące się tego tematu. Zapraszamy do nowej witryny.

Przez wiele lat przepis jej dotyczący okazywał się na tyle dobrze skonstruowany, iż nie było konieczności wprowadzania bardzo wielu zmian do niego i do dzisiaj ma zastosowanie w odniesieniu do konkretnych transakcji.


Jak widać, zmianę określonych przepisów wymusza samo życie.


Jedne przez wiele lat mogą obowiązywać bez poprawek, inne co jakiś czas powinno się nowelizować. Nie ma podstaw by się dziwić, bo nawet ustawodawca nie jest w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń, jakie stawia przed nami życie.