Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /var/www/vhost/gucioland.pl/includes/menu.inc).

Odkryj jak powinieneś wybrać idealne drzwi do swego domu.

Jeśli chcesz kupić nowe drzwi do swojego domu czy mieszkania musisz postępować według określonych zasad. Dzięki nim Twój wybór zawsze będzie właściwy.

Pierwszy krok: otwór drzwiowy
Drzwi Invado
Author: Invado
Source: Invado
Pierwszą rzeczą, którą należy wykonać jest pomiar otworu drzwiowego. Mierzysz go w trzech miejscach: na samym dole, w środkowej części oraz na samej górze. Być może zastanawiasz się: po co musisz tracić swój drogocenny czas na wskazane pomiary. Sprawa jest oczywista. Dzięki właściwym pomiarom, możesz być pewny, iż po kupnie drzwi, nie czeka Cię niemiła niespodzianka i ponowna wycieczka do sklepu. Ponadto z trzech wymiarów bierzesz pod uwagę ten najmniejszy. Umożliwi Ci to wybór standardowych drzwi o świetle przejścia: 60,70,80, 90 i więcej centymetrów.

Drugim równie istotnym krokiem jest zmierzenie grubości ściany. Ją również mierzymy w trzech miejscach. Uważaj! Nie sugeruj się wymiarami określonymi na planie mieszkania, bo może zdarzyć się, że odbiegają one od stanu faktycznego. W tym przypadku, nawet niewielka pomyłka może wiązać się z tym, iż ościeżnica regulowana nie obejmie nam muru. Podczas wizyty w sklepie sprzedawca prawdopodobnie zada Ci pytanie o sposób zamontowania skrzydeł drzwiowych. Chodzi o to, czy drzwi mają być prawe, czy lewe. Przy wyborze szalenie istotne jest to, czy nasze drzwi będą otwierać się na zewnątrz, czy też do środka. Sprawa ta jest jasna wyłącznie przy wyborze drzwi łazienkowych. W ich przypadku – zgodnie z przepisami – drzwi muszą otwierać się na zewnątrz. W wyborze drzwi do innych pomieszczeń nie mamy już takich ograniczeń - wejdź i sprawdź.

Zawiasy regulowane
Drzwi wewnętrzne
Author: INVADO
Source: INVADO
Przy wyborze drzwi szalenie istotną rzeczą są zawiasy. Trzeba pamiętać, iż rodzaj zastosowanych zawiasów zależy od surowca, z którego są wykonane drzwi, a także od ich ciężaru i konstrukcji.
Wyróżniamy zawiasy nawierzchniowe, z regulacją w trzech płaszczyznach. Używamy ich w drzwiach przylgowych. Zdecydowanie nowocześniejszym i kosztowniejszym rozwiązaniem są zawiasy chowane, montowane w drzwiach bezprzylgowych. Jaki jest atut takiego rozwiązania? Dzięki temu, że zawiasy są ukryte w opasce maskującej, efekt estetyczny jest lepszy. Drzwi tworzą jednolitą płaszczyznę.

Pamiętajmy, że zawiasy można regulować. Nawet najlepsze drzwi po jakimś czasie wymagają naszej ingerencji.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz tutaj (https://www.heliodon.pl/budowa-domow)? To oczywiście zbliżona tematyka, więc niewątpliwie te teksty także są warte polecenia.

Dlaczego? Zdarza się, iż dolna krawędź skrzydła zaczyna „szurać” po podłodze lub skrzydło przestanie prawidłowo przylegać do ościeżnicy. Co w takim wypadku musimy zrobić?

Naprawa wskazanej usterki jest niezwykle prosta. Metody regulacji różnią się w zależności od rodzaju zawiasów. Jeżeli chcesz prawidłowo zamieścić skrzydło w poziomie, a masz najprostsze zawiasy, wystarczy, że wkręcisz lub wykręcisz gwint zawiasu do – z ościeżnicy. Natomiast jeśli dostrzeżesz, iż Twoje drzwi wymagają korekty w pionowym ustawieniu, wystarczy, że użyjesz podkładek.

W nowocześniejszych zawiasach wystarczy, że dokręcisz albo odkręcisz dwie śruby, które niejednokrotnie umiejscowione są pod plastikowymi zaślepkami.

Jeśli masz ochotę poznać więcej wiadomości na opisywany temat, wejdź pod ten link, to naprawdę świetne opracowanie tego zagadnienia.

Trzeba pamiętać,iż regulację w pionie należy przeprowadzać tylko po wcześniejszym zamknięciu drzwi. Istnieją także zawiasy 3D, w których znajdziemy aż cztery otwory regulacyjne.

Jeżeli chcemy kupić odpowiednie zawiasy, możemy wspomóc się też Internetem, wpisując na przykładowo: zawiasy regulowane, a przekonamy się, jak duży wybór mamy w tym zakresie. Pamiętaj, że przy zakupie drzwi najważniejszy jest dokładny pomiar parametrów. Jeśli wykonasz go prawidłowo wybór drzwi będzie czystą przyjemnością.