Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /var/www/vhost/gucioland.pl/includes/menu.inc).

Przemysł morski. Innowacje w projektowaniu i konstrukcji statków pasażerskich

Od wielu lat nasza gospodarka wodna ma się bardzo dobrze za sprawą opracowania programu dynamicznego rozwoju nowego taboru śródlądowego i sfinansowania programów badawczych służących poprawie bezpieczeństwa pasażerów transportu wodnego. Najważniejszym celem działań było ulepszenie postępowań ewakuacyjnych, a także przygotowanie projektów bardziej trwałych statków.


żurawie budowlane Potain
Author: Ron Cogswell
Source: http://www.flickr.com
Nadeszło też trochę nowości nie tylko w zakresie ogólnych projektów statków i technik ich budowy, ale również najnowszych technologii wykorzystywanych na statkach.

W pierwszej kolejności w planach poprawiających stan rzeczy planowano wprowadzenie nowych modeli statków pasażerskich.

Chcesz chłonąć dalej ciekawą treść? Zatem nic nie stoi na przeszkodzie - kontynuuj czytanie na kolejnej podstronie.

Początkowo respektowano 4 rodzaje tych statków, ale w trakcie przygotowania projektu postanowiono zmienić założenia konstrukcyjne. Rozważono celowość budowy dużego statku, ponieważ uważano, że nie będzie on w pełni wykorzystany. Co więcej przy wstępnych szkicach większego statku Oczywistym stało się, że jego stopień zanurzenia mocno przekroczy dopuszczalne wymogi. Do budowy wykorzystane były między innymi żurawie Potain - oferta żurawi na na dzwigmar.pl. Same prace trwały dość długo, bo wprowadzono dodatkowe elementy, jak obudowanie silników z przekładniami, stworzenie nadbudówki, pociągnięcie elektryki i wyposażenie jednostki. Niektóre dyrektywy spowodowały wyraźny wzrost kosztów budowy, jaki nie był przewidziany w założonym budżecie.


Co więcej, działania skupione na doskonaleniu systemów bezpieczeństwa posunęły się w rozwoju tak daleko, że powstały projekty pokazujące, iż dzięki wykorzystaniu technologii bezprzewodowej personel może zlokalizować i obserwować pasażerów na pokładzie statków. Gwarantuje to elementarne dane o rozmieszczeniu pasażerów gdyby nastała konieczność akcji ewakuacyjnej albo poszukiwawczej.

Kliknij na odnośnik do serwisu, on przybliży Ci temat, który Cię właśnie zainteresował. Zobacz artykuł, zawierający interesujące dane.

Spowodowało to rewolucję w zarządzaniu kryzysowym i działaniach ewakuacyjnych.

Konstrukcja odpowiednio zaprojektowanych statków w świetnie wyposażonych stoczniach przy użyciu solidnych i niezawodnych maszyn jak żurawie Potain () lub inne dźwigi i polepszenie bezpieczeństwa to kwestie szalenie istotne, bo wiele osób sugeruje się kondycją statków i najnowszymi doniesieniami dotyczącymi wypadków w wodzie.