Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /var/www/vhost/gucioland.pl/includes/menu.inc).

Szalunki ścienne przy budowie - czyli w inny sposób deskowanie ścian

Usłyszawszy słowo "szalunki" bardzo wielu z nas nawet nie kojarzy, czym to dokładnie ma możliwość być. Tymczasem szalunki bywają używane w trakcie praktycznie każdej budowy oraz mają możliwość być stosowane w bardzo wielu miejscach.
Nasze osoby dzisiaj jednak będą ciekawić jedynie szalunki zwane "ściennymi", które posiadają istotne zastosowanie przy postawieniu ścian.

Interesujących informacji zasięgniesz po przejściu do źródła (http://www.aner.com.pl/kategorie/ksztaltowniki-zimnogiete), która zawiera wciągające informacje na ten wątek - będą one niewątpliwie godne uwagi.

Jakie konkretnie? Za chwilę się tego wszystkiego po dowiadujesz, tylko przeczytaj ten felieton!


Freedom Tower
Author: Little Larry
Source: http://www.flickr.com


Ponad wszytko od razu powinniśmy po zaznaczać, że szalowanie (w ten sposób ogólnie istnieje możliwość nazwać proces stawiania szalunków) bywa dość często przezywane również "deskowaniem" i zazwyczaj trafiamy właśnie na tą drugą nazwę. Deskowanie/Szalowanie może być używane w każdej części wybudowanego domu - stropach, fundamentach, dachach, oraz wewnątrz ciekawiących nas dziś ścianach.

Ciekawi Cię ten tekst? Jeżeli tak, to odwiedź źródło zakład kamieniarski wrocław a znajdziesz tam interesujące informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

Szalunki ścienne - jeżeli dobrze się im przyjrzeć - jest to w większej ilości swego rodzaju "szkielet", który to możemy po rozdzielać na konstrukcje pełne oraz zwane "niepełnymi". Ta druga opcja posiada dodatkowo przerwy pomiędzy deskami. Warto zaznaczyć, iż deskowanie/szalowanie, zazwyczaj bywa wykonywane z konstrukcji z betonu lub żelbetowych - jest ono wykonywane na czas już z góry określony z różnych asortymentów drewna albo płyt, a później - po już wykonanej robocie - wspomniana konstrukcja bywa rozmontowywana.
Szalunki stosowane przy ścianach bywają dostępne w wielu sklepach - warto jest jednak zajrzeć też do sieci, gdzie znajdziemy niewiarygodnie spory wybór, oraz możliwe, że natrafimy na jakieś konkretne promocje. Warto także wiedzieć, iż wiele bardzo teraz popularnych platform, umożliwia nam na kupno szalunków kiedyś używanych, dzięki czemu mamy możliwość bardzo oszczędzić.