Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /var/www/vhost/gucioland.pl/includes/menu.inc).

Szybka budowa domu czyli jak wszystko zaplanować, aby prace mogły iść szybko i bez dużych poślizgów

Budowa i wykończenie domu to kosztowny i dość długi proces. Niewielu ludziom udało się wybudować i urządzić kompleksowo dom w czasie jednego roku - przeważnie będzie to zajmować dwa lub trzy, a są i tacy, którzy i osiem lat starają się wszystko doprowadzić do końca.


klik
Author: Erich Ferdinand
Source: http://www.flickr.com
Budowę domu trzeba z reguły zacząć od przygotowania i zalania fundamentów. Jak są one gotowe, to nadejdzie czas na stropy i ściany. Ponieważ po każdym etapie będzie niezbędne odczekanie określonego czasu, zależnie od użytej technologii, to niestety niewiele się tu da prace przyspieszyć. Wręcz przeważnie wszystko będzie szło w stronę przeciwną, bo wystarczy parę dni opadów czy problemy z ekipą budującą, aby był poślizg w pracach.

Nie czekaj: przejdź do serwisu, by poznać dodatkowe fakty na przedstawiany w wpisie temat. Oczekujemy na twą recenzję!



Końcowym etapem budowy bryły budynku jest dach, i jeżeli to zostanie wykonane, to przychodzi czas na zamontowanie instalacji elektrycznych i wodnych i wykończenie wnętrza. Wielu ludzi twierdzi, że budynek powinien przynajmniej rok stać bez okien, żeby dobrze dostosował się do gruntu i prawidłowo osiadł, a w tym czasie można zająć się pozostałymi sprawami, takimi jak postawienie ogrodzenia (zobacz: ogrodzenia żaluzjowe) czy urządzenie podjazdu. Po ukończonych pracach na budowie powinno się zrobić na miejscu dokładne sprzątanie, załatwić sprzedaż rusztowania, szalunków i innych elementów które już nie będą potrzebne, bo dużo prościej wtedy będzie zająć się innymi pracami.

rusztowanie przed budynkiem
Author: muffinn
Source: http://www.flickr.com
Równolegle z urządzeniem wnętrza zaplanować można inne prace, przykładowo takie jak bramę wjazdową i ogrodzenie. Najczęściej spotykanym typem ogrodzeń jest pleciona siatka z metalu, malowana lub pokryta tworzywem sztucznym. Dużą popularnością cieszą się również panele z siatki zgrzewanej (kliknij ten link), są one bardziej sztywne, prostsze w zamontowaniu i, jak twierdzi wielu ludzi, ładniej wyglądają od zwykłej siatki. W przypadku zakupu paneli istotne jest precyzyjne zmierzenie ogrodzenia, gdyż kupuje się je przygotowane na wymiar - ewentualna pomyłka spowodować może dużo dodatkowej pracy i niepotrzebnego zamieszania, dlatego też warto wszystko dokładnie przeliczyć przed złożeniem zamówienia.