Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /var/www/vhost/gucioland.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób należy dbać o bezpieczeństwo podczas przechowywania oleju opałowego w swoim domu.

Opałowy olej to coraz popularniejszy rodzaj paliwa, które jest używane do grzania obiektów przemysłowych i jednorodzinnych domów. Charakteryzuje się wysoką sprawnością energetyczną, niezbyt wysokimi kosztami, a dodatkowo niezależnością od zewnętrznych dostawców.
Instalacja oparta na tym paliwie może być w pełni niezależna, oczywiście przy założeniu że mieć będzie odpowiednią ilość paliwa, nie wymaga także ciągłej pracy, jak będzie to konieczne przykładowo przy kotłach na węgiel i drewno. W większości przypadków projektuje się ją tak, aby paliwo dostarczyć co najwyżej kilka razy w roku, a następnie jedynie z niego korzystać. Jednak cały czas trzeba pamiętać o jednej niezwykle istotnej rzeczy, to znaczy o tym, że taki olej to paliwo łatwopalne i wymaga należytego poziomu zabezpieczenia. Należy go przechowywać w odpowiednio zaprojektowanych zbiornikach z atestem, w miejscach, gdzie nie będzie on miał styczności z ogniem. Więcej na .

nowoczesny zbiornik na olej opałowy
Jak prawidłowo należy zadbać o bezpieczne przechowywanie oleju na opał w swoim domu?

Najistotniejszą rzeczą przy przechowywaniu tego paliwa powinna być kontrola, żeby zbiorniki na olej gwarantowały odpowiedni poziom zabezpieczenia przed wylaniem, co w konsekwencji doprowadzić by mogło do zapalenia się (). Z tego też powodu robi się je z odpowiednich materiałów, najczęściej jest to albo solidne tworzywo sztuczne, albo blacha stalowa. Przy stali przeważnie używane są dwie konstrukcje zbiorników, to znaczy z jednym i dwoma płaszczami, różnią się one poziomem zabezpieczenia przed wylaniem.

Czy obecnie chcesz znaleźć coś interesującego na prezentowany temat? Jeżeli tak, to zgłąb informacje w odniesieniu do firmy oraz przejrzyj ofertę przenośniki ślimakowe.





Zbiorniki jednopłaszczowe wymagają, żeby je instalować w odpowiednich wannach, które zbiorą olej jeśli zacznie się pojawiać jakaś nieszczelność. Zbiorniki dwupłaszczowe nie mają tej wady, gdyż zadanie zabezpieczenia stanowi warstwa zewnętrzna. Nowoczesne zbiorniki posiadają parę przydatnych przy codziennym użytkowaniu mechanizmów i funkcji, przykładowo do nich należą alarmy (przejrzyj nasz biuletyn: systemy alarmowe trójmiasto) wykrywające wycieki czy wydajne filtry do paliwa (), dzięki jakim jest ono dokładnie oczyszczane przed podaniem do pieca.