Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /var/www/vhost/gucioland.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób zadbać można o zwiększenie oszczędzania ciepła w wielorodzinnych budynkach.

Osoby które mają swój własny dom wiedzą bardzo dobrze, ile ich kosztuje grzanie, jednak nieco odmiennie jest przy mieszkańcach bloków wielorodzinnych. Oni przeważnie tę opłatę mają schowaną w czynszu, i wiele osób nie wie nawet dokładnie, na jakim pułapie będzie się ona kształtować. Dodatkowo jeśli opłata wyliczana będzie na podstawie wielkości lokalu, a nie rzeczywistego zużycia, to praktycznie wcale zachęcać to nie będzie do tego, aby chociaż trochę kontrolować to, co się dzieje z ogrzewaniem w domu. Lecz w ostatnim czasie kładzie się rosnący nacisk na to, aby te kwestie uporządkować kwestie, zwłaszcza jeśli chodzi o dokładniejsze rozliczenia mieszkańców. W sytuacji, kiedy będzie się płacić od wielkości mieszkania, to osoby mające większe lokale ponoszą dużo większe koszty, mimo że niejednokrotnie zużywają dużo mniej ciepła. Poza tym taka forma płacenia w żadnym wypadku nie będzie motywować do tego, aby ciepło oszczędzać, bo przecież nikomu nie będzie na tym zależeć, skoro nic z tego nie będzie miał.
wizja - dom
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Z tego też powodu w wielorodzinnych budynkach coraz chętniej zaczyna się stosować różnego rodzaju czujniki służące do rzeczywistego policzenia zużytej energii cieplnej. Jeśli chce się dokładnie wiedzieć, ile ciepła było wykorzystane przez konkretny lokal, to wykorzystać będzie trzeba ciepłomierze (gdzie kupię ciepłomierze).

Pamiętaj, że istotna propozycja (http://www.maragency.pl/kategoria/zbiorniki-podziemne/pehd/41) musi być zaprezentowana w poważny sposób. Przejrzyj trochę innych stron i wybierz taki artykuł, który Ci się spodobał.

Jeszcze całkiem niedawno z miernikami tymi było sporo kłopotów, ponieważ ze względu na sposób pomiarów dawały niekiedy zafałszowane wyniki. Jednak w ostatnim czasie wykorzystuje się nowoczesne ciepłomierze cyfrowe, które mają poza dokładną rejestracją poboru ciepła również szereg innych pożytecznych funkcjo. Jeśli z jakiś powodów nie będzie możliwości na dokładne zmierzenie zużycia energii w poszczególnych lokalach, ale chciałoby się wiedzieć, jaki będzie udział w całkowitym zużyciu, to stosuje się inne urządzenia.


W takich sytuacjach najczęściej wykorzystywane są podzielniki kosztów ogrzewania - ile kosztują podzielniki kosztów ogrzewania.

Chodź tutaj oraz zobacz dodatkowe informacje (http://zstgroup.pl/?page_id=25) w kontekście omawianego artykułu. Znajdziesz w tamtym miejscu zbliżone publikacje, które zapewne Cię będą ekscytować.

Nie są one licznikami ciepła, w związku z czym nie będą musiały przechodzić całej procedury legalizacyjnej, a ich najważniejszym zadaniem jest oszacowanie, ile które mieszkanie zużywa ciepła.