Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /var/www/vhost/gucioland.pl/includes/menu.inc).

Zużytkowanie przestrzenne mieszkań - to znaczy dlaczego stawia się domy z piwnicą jak również czy warto to zrobić.

Coraz to częściej słyszy się o tym, iż ludzie wywodzą się z blokowych domów zlokalizowanych w centrum miasta. Stawiają zatem malutkie przytulne domki, na ich peryferiach, po pierwsze aby odprężyć się, a po drugie, aby mieć swój własny kąt.


Szybkie tempo funkcjonowania, które jest dzisiaj niezmiernie modne i dołożone do tego nasilenie ruchu jakie gości na drogach, dodatkowo niedobór miejsca w miejscu zamieszkania dla samego siebie, wszystko upchnięte w jednym miejscu, co powoduje, że wolna przestrzeń zmniejsza się, mogą wyczerpać zarówno fizycznie jakże i psychicznie.


ogląd - dom
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Podejmując decyzję na projekty domów z piwnicą głównie trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jego koszt będzie 20 - 30% wyższy, aniżeli w przypadku rutynowego domu bez podpiwniczenia. To duży koszt z uwagi na nakład pracy i dodatkowo materiały wymagane do jej wykonania i także eksploatację. Aby w ogóle zacząć myśleć o budowie piwnicy, trzeba zorientować się w pułapie wód gruntowych które znajdują się w miejscu postawienia domu. Warto zapamiętać, że im dalej zmonitujemy piwnicę, tym jeszcze dalej będzie ona od wód gruntowych. Jeśli stopień 2,4m w głąb gleby nie jest potencjalny do osiągnięcia, można zastanowić się na wstawieniem jej ponad stanem gruntu tworząc tzw. wysoki parter (jak się robi projekty domów z piwnicą). Kiedy chodzi o projekty domów z piwnicą do kosztów powinno się doliczyć również uzupełniające okna, które będą dla niej oświetleniem.czytaj także - primeproject.pl -Pomocnie trzeba wziąć pod notkę opłaty związane z częściowym chociaż jej ogrzaniem. W przeciwległym wypadku można przyczynić się do wychłodzenia przestrzeni znajdującego się tuż nad nią. W takim wypadku należności wzrastają o ok. 15%. Bardzo przykładnym rozwiązaniem jest budowa piwnicy w sytuacji, kiedy zakupi się działkę skośną.


Nie ma co bać się w takim razie wodami gruntowymi lub dużym zaciemnieniem.


Projekty domów z piwnicą to doskonałe rozwiązanie dla drobnych działek, ponieważ z racji niej zyskujemy obszar do zagospodarowania np. na park. Analizując wszelkie za i przeciw wznoszenia piwnicy zdecydowanym plusem jest przestrzeń, jaką będziemy mogli dzięki niej nabyć.